Araç çubuğuna atla
Sosyal Medya

TikTok’tan Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

TikTok'tan Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

TikTok’tan Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

TikTok’tan Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? Çin kökenli bir uygulama olan TikTok içinde yer alan birlerce ses efekti ve görsel videolarla bir çok insanın ilgisini çeken ve dünya üzerinde neredeyse 2 milyar kişi tarafından kullanılan bir uygulama olarak göze çarpıyor. Bu farklı uygulama ile müzik dinleyebilir, takipçi kazanabilir, video çekebilir ve para kazanabilirsiniz. Yayınladığınız videolar geniş kitlelere ulaştıkça popülerliğiniz ve takipçileriniz de artar.

TikTok son yılların en çok indirilen ve kullanılan bir uygulaması haline geldi. TikTok üreticileri ve takipçileri sürekli yeni efektler ve yenilenmiş ara yüz sayesinde her videoyu bir öncekinden daha kaliteli hale getirip ortaya bambaşka ürünler çıkarabiliyorlar. Uygulama geliştikçe takipçisi ve kullanıcısı artıyor. TikTok uygulamasının üreticisi bu kadar talebe rağmen bu uygulamanın hala istediği seviyeye gelmediğini ve zamanla çok daha fazla kişi tarafından kullanacağını öne sürüyor.

İnstagram uygulaması da ilk kurulduğunda kesinlikle dünyada milyarlarca kitleye ulaşacağı tahmin edilmiyordu; fakat şuan her iki insandan biri bu uygulamayı kullanıyor. Özellikle gençlere hitap eden bu uygulama para kazandırdığı için geniş bir kitle tarafından kullanılıyor ve büyük emekler harcanarak videolar üretiliyor. TikTok uygulamasının zamanla instagramı geçeceği düşünüldüğü için bir çok insan bu uygulamada hesap açarak takipçi sayısını arttırmaya çalışıyor. Hali hazırda TikTok uygulamasından para kazanan insan sayısı sanıldığından çok daha fazla.

TikTok uygulamasını kullanarak fenomen olmak çok basit. Sadece bir kaç video çekerek bile çok geniş kitlelere ulaşmak mümkün. Şöyle ki hiç takipçiniz olmasa bile video yayınladığınız da uygulama videoyu ana sayfaya atıyor ve binlerce insan videoyu görüyor. İşte burada asıl mesele sizin yaptığınız videonun kalitesi ile ilgili. Eğer insanların dikkatini çeken bir video hazırladıysanız sizi takip ediyorlar ve her yeni videoda takipçi sayınız artıyor.

Peki bu uygulamadan para kazanmak mümkün mü? TikTok uygulaması geliştirdiği bir kaç farklı yöntemle kullanıcıların para kazanmasını sağlıyor. Sizlere bu yazımızın devamında bu uygulamadan nasıl para kazanacağınız hakkında bilgi vereceğiz.

TikTok’tan Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Hesabınızı Geliştirin Ve Satın

TikTok uygulamasından para kazanmanın ilk yolu geliştirdiğiniz hesapları satmaktır. Burada amaç sürekli video çekip takipçi sayısını arttırmak ve başkalarına satmaktır. İnanın iyi takipçili bir hesabı satmak hiçte zor olmayacaktır. Bu yöntem günümüz e-Ticaret veya ürün sektörünün popülaritesi her geçen gün artan bir pazarlama yöntemi halini almıştır. Bu yöntemle ticaret yapan insan sayısı oldukça fazladır.

İnstagram kullandığınız gibi bir amaç belirler ve o amaca uygun videolar çekerek takipçi kazanırsınız. Bu takipçiler sizden sürekli aynı esintide farklı videolar görmek isteyecektir. Burada tüm hüner size kalmıştır. Günümüzde TikTok profillerini belirli hedef kitleye-dolayısıyla da amaca-yönlendirmeyi başarmış çok fazla içerik üreticisi bulunmaktadır. Bu içerik üreticilerine ait hesaplar, genellikle niş bir konu üzerine videolar çekerek satacak bir şeyleri olmasa dahi o nişe ait markalara ulaşabilecek ve TikTok profillerini onlara satabilecek güce ya da etki alınına sahip insanlar tarafından kullanılır. İşte TikTok ile para kanma yöntemlerinden bir tanesi budur.

Canlı Yayında Para Toplayın

TikTok geliştirdiği bir sistemle belli bir takipçinin üzerinde olan her kullanıcıya canlı video açma yetkisi vererek orada takipçileri ise sohpet etmelerini sağlıyor. Sohpet sırasında üretici takipçilerinden hediye adı altında para toplayabiliyor. Bu hediyeler TikTok tarafından paraya dönüştürülüyor ve hesaba yatıyor.

Hediye sistemi şu şekilde işliyor: TikTok uygulaması jeton satan bir uygulama. Uygulamanın sağ alt bölümünden jeton alma hakkına sahipsiniz. Aldığınız jetonları canlı yayınlarda gül, nazar boncuğu, para yağmuru, ayıcık, öpücük, kalp, yat, spor araba şeklinde takipçisi olduğunuz kullanıcıya atıyorsunuz. Kullanıcı bu jetonlarla TikTok uygulamasından para kazanmış oluyor. Türkiye’de bu uygulamadan aylık 100.000 TL’den fazla para kazananlar mevcut. Sizlerde bu şekilde takipçileri çoğaltarak para kazanabilirsiniz.

TikTok’tan Para Kazanılır Mı?

TikTok Ads Kullanımı

Aynı İnstagram ve Facebook’ta olduğu gibi TikTok uygulamasında reklamlarla para kazanmak oldukça kolay bir yöntem. Şu dakikada google’den TikTok reklamları şeklinde arama yaptırarak uygulamanın reklamlarına başvuru yapabilirsiniz. TikTok uygulamasından para kazanmanın bir diğer yolu da budur. Bu sayede gelir elde etmek oldukça kolaydır. İnstagram yada Facebook üzerinden daha önce bu tarz bir işle alakadar olduysanız bu işlem sizin için oldukça kolay olacaktır. TikTok Ads aracılığıyla bir iki reklam oluşturmak mümkündür.

Danışmanlık Hizmeti İle TikTok’tan Para Kazanmak

Eğer profesyonel bir TikTok kullanıcısı olmanız halinde milyonlarca görüntülenme alan videoların nasıl çekildiğini de bilirsiniz. Milyonlarca görüntülenme alan videoların tabi ki bir farklılığı ve kalitesi olması şarttır. İşte burada devreye girerek başka TikTok çekenlere danışmanlık hizmeti verip bu hizmetten para kazanabilirsiniz. Eğer TikTok kullanıyorsanız ne demek istediğimi çok iyi anlamışsınızdır. TikTok kullanmayan biri için şöyle özetlemek gerekirse; Bu platformda ki videoların hazırlık aşaması oldukça emek ve tecrübe gerektirir eğer iyi bir video düzenleyicisi olduğunuzu düşünüyorsanız başkalarının videolarını düzenleyerek veya onlara danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnstagramda Fenomen Olmanın Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde İnstagram Fenomenliği, İnstagramda Çok takipçi Kazanmanın Yolları Nelerdir? ve İnstagramda Fenomen Olmanın Yolları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu