Araç çubuğuna atla
Faydalı BilgilerGenelGeziKültür

Ucuza Vizesiz Gidilecek Ülkeler

Vizesiz Gidilecek Ülkeler Ucuza Vizesiz Gezmek

Ucuza Vizesiz Gidilecek Ülkeler

Ucuza Vizesiz Gidilecek Ülkeler Bir çoğumuz farklı ülkelere gitmeyi çocukluğumuzdan beri hayal etmişizdir. Maddi sorunlar bu isteklerimizi hep ertelemeye sebep olmuş ve kendimizi frenlemek zorunda kalmışızdır. Bazen maddi imkanları bulsak bile pasaport ve vize engeli önümüze çıkmıştır. Hayal ettiğimiz her ülkeye gidemesek bile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz girebileceği bazı ülkeler vardır. Bu ülkeleri sırasıyla yazıp anlatalım umarım içlerinden birine veya bir kaçına gitme imkanınız olur.

Kosova

Avrupa’nın en genç ülkesi olan Kosova eski Osmanlı Devleti topraklarının içinde bulunduğu için kültürümüzden çok fazla iz taşımaktadır. Sultan Murad Türbesi, Fatih Camisi, Etnoğrafya Müzesi, Gracanica Manastırı,Ulusal Kütüphane, Nena Terasa Caddesi, Germia Park, Kalaja Kalesi, Arnavutluk Müzesi, Sinan Paşa Cami gibi gezilecek görülecek onlarca yeri olan Kosova’nın nüfus yoğunluğunun bir kısmını Türkler oluşturur ve yer yer Türk mahalleleri Türk şehirleri bulunmaktadır. 17 Şubat 2008 de Sırbistan’dan ayrılan Kosova halkı gayet kibar,anlayışlı ve sıcak kanlıdır.

Bosna Hersek

Bosna’ya giderseniz kendinizi Türkiye’den hiç çıkmamış gibi hissedebilirsiniz Türk Kültürünün derin izlerini taşıyan Bosna Balkan Ülkelerinin en güzellerinden biridir. Yaşadığı büyük savaşlardan sonra kendini toplayan Bosna bambaşka bir hale bürünerek Balkanların en gözde turizm mekanlarından biri olmuştur. Ülkede Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça konuşulan diller arasındadır. Başkenti Saraybosna iklimi karasal ve akdeniz iklimidir. Mostar şehirleri ülkenin en önemli yapıları arasındadır.

Makedonya

Makedonya denince akla ilk gelen kişi tabi ki Büyük İskender’dir. 6 asır boyunca Osmanlı Devleti egemenliğinde kalan bu güzel ülke Balkanlarda gidilebilecek en güzel ülkelerden biridir denize kıyısı olmaması bir eksi yazabilir fakat gidip görülmesi gereken ülkeler arasında ilk 5 e girer. Hepimizin bildiği ve sürekli söylediği meşhur türküdeki Vardar Ovası bu ülkede yer almaktadır. Ülkemizde çok fazla bulunan Makedon halkı bir parçamız haline gelmişlerdir ve hala ülkmeizde Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’te yaşayan binlerce insan vardır.

Karadağ

Adriyatik Denizi kıyısında bulunan bu güzel ülkede Przno ve Becici plajları bulunmaktadır. Ülkenin başkenti ve en büyük kenti Podgorica’dır. Gezilebilecek en muhteşem yeri ise Sveti Stefan Adasıdır.

Lübnan

Lübnan’ın en muhteşem kenti Beyrut yemekleriyle çok ünlüdür bir çok insanın damak zevkine hitap eden Beyrut mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir.

Hindistan

Bilindiği üzere nüfus bakımından dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Milyarlarca insanın yaşadığı Hindistan dünyanın en ucuz ülkelerinden biridir. Hindistan’a gezmeye giden biri orada rahatlıkla gezebilir ve para harcayabilir. Bolywood sinemasının merkezi olan Hindistan’ın en geliştiği alan filmlerdir gezilecek çok fazla yeri olan Hindistan’ın en meşur ve bilindik yeri Taç Mahal’dir.

Tayland

Tay masajı ile tüm dünyaya nam salan Tayland okyanus kenarında nefis bir ülkedir. Başkenti Bangok olan şehirde bir çok tapınak vardır. Budist Şafak Tapınağı, Zümrüt Buda Tapınağı, Krabi ve Koh plajları ülkede gezilip görülebilecek yerlerdir.

Fas

V.Muhammed Mozolesi, Endülüs Bahçeleri, Udayas Kalesi, Hasan Kulesi gibi muhteşem eserleri içerisinde barındıran Fas aynı zamanda çok zengin kültürel ögelere sahiptir.  Atlas Dağları ve herkesin adını duyduğu Sahra Çölü Fas’ta bulunmaktadır.

Arjantin

Arjantin denince akla ilk gelen tabi ki Tangodur. Köklü bir kültüre sahip olan Arjantin danslarıyla insanın içini kıpır kıpır yapan bir ülkedir. Başkenti Buenos Aires turizm anlamında çok gelişmiş bir turizm şehridir.

Honduras

Hindistan kadar ucuz olan ve insanların pek uğramadığı sessiz sakin bir cennettir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız Belirtiler başlıklı makalemizde Evcil Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız 5 Ölüm Belirtisi, Evcil Köpekler Neden Ölürler Köpekler Neden Ölür ve Köpekler Neden Ölür hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu